Futbolun Değerli Dostları,

 

 

15 - 20 Ocak 2007 tarihlerinde Ankara Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 6.Dünya Futbol ve Bilim Kongresi’nin ardından ilki 1996 ve ikincisi 2000 yılında yapılan Ulusal Kongrelerin sürdürülmesi konusunda fikir birliğine varılmıştır.

 

 

9 - 11 Ocak 2009 tarihleri arasında yapılması planlanan 3.Ulusal Futbol ve Bilim Kongresi, hali hazırda futbolumuzun içinde bulunduğu durumun ve başarı beklentilerinin uzun vadeli olarak çözüme ulaştırılmasında evrensel bilgilerin ele alınacağı ve katılımcılarla paylaşılabileceği bir ortam oluşturma amacı taşımaktadır.

 

 

Kongre programında, daha önceki deneyim ve beklentilerden yola çıkılarak zengin içerikli konferanslar, paneller, uygulamalar, serbest bildiri oturumları, poster sunumları ve yuvarlak masa oturumları yapılacaktır. Bunun yanısıra özellikle saha ve alan uygulamaları da alanının en saygın hocalarınca gerçekleştirilecektir. Genç araştırmacıların desteklenmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu tarafından iyi araştırmalara ödüller verilecektir.

 

 

Futbol sezonu devre arasında düzenlenecek olan kongreye yerli ve yabancı futbol adamları ile araştırmacılar konuşmacı olarak davet edilecek ve böylece katılımcılara güncel bilgilerin paylaşımı için zemin hazırlanmış olacaktır.

 

 

Futbol ve bilim kongrelerinin gelenekselleşmesi ve elde edilen sonuçların uygulamalara aktarımının gelişime dönüşebilmesi açısından ülkemizin siz değerli araştırmacıları ve futbol adamlarının bu toplantıya vereceği katkı çok büyük önem taşımaktadır.

 

 

Sizleri tekrar aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

 

 

3.Ulusal Futbol ve Bilim Kongresi   www.futbolbilim.org

Bilimsel Sekretarya

 

 

Yrd.Doç.Dr.Sürhat MÜNİROĞLU Ankara Üniversitesi Besyo
Hareket ve Antrenman Anabilim Baş.
Tel: + 90 312 223 31 63
E-Mail: munirogl@sports.ankara.edu.tr

 

 

Prof.Feza Korkusuz Odtü Besyo Bölüm Başkanı
Tel: + 90 312 210 40 16
E-Mail: feza@metu.edu.tr   

 

 

 

 

 

Antrenman Dünyası - 2008
seo